Доступ до Web of Science

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара отримав тимчасовий доступ до відомої міжнародної наукометричної бази даних Web of Science. Про те, як реєструватися та користуватися базою даних, науковцям ДНУ розповів завідувач кафедри органічної хімії ДНУ професор Сергій Іванович Оковитий.

Завдяки сприянню Міністерства освіти і науки України тестовий доступ до Web of Science отримали багато університетів України. Як відзначив Сергій Оковитий, у світі є лише дві визнані, найавторитетніші та найповніші наукометричні бази даних – Scopus та Web of Science. Як відомо, для оцінювання результативності наукової діяльності сьогодні застосовуються наукометричні показники, зокрема, кількість публікацій, індекс Гірша. Пошукова платформа Web of Science об’єднує реферативні бази даних публікацій в наукових журналах і патентів, у тому числі, бази, які враховують взаємне цитування публікацій.

«Завдяки наукометричній базі Web of Science можна відслідковувати всю світову наукову літературу, в тому числі, й найновіші надходження. Можна робити звітність по цитуванню окремих науковців. Доступ до Web of Science також дозволяє переглянути власний індекс Гірша», – зауважив Сергій Оковитий. До речі, Сергій Іванович має один з найвищих індексів цитування серед науковців ДНУ, проводить спільні наукові дослідження з американськими колегами.

Сергій Оковитий детально розповів про особливості реєстрації у важливій для сучасних науковців базі даних: «Доступ до Web of Science тимчасово безкоштовний для співробітників ДНУ, а саме – до кінця лютого, – наголосив Сергій Іванович. – Ті, хто зареєструється у цей термін, матиме змогу користуватися базою ще чотири місяці. Обов’язкова умова – реєструватися потрібно з університетських комп’ютерів. Після чого з Web of Science можна працювати на будь-яких комп’ютерах, у тому числі, власних домашніх».

Сьогодні база даних Web of Science вміщує понад тринадцять тисяч журналів, понад 12000 матеріалів конференцій, 66000 наукових монографій. Ретельний відбір літератури здійснюється незалежними експертами, тому тут містяться лише солідні наукові видання. Щотижня відбувається поповнення списку.

«Приємно, що на сьогодні два вісники з ДНУ, а саме «Серія: Біологія. Екологія» та «Серія: Хімія» потрапили до попереднього списку Web of Science. Всього у цьому переліку 27 українських журналів», – відзначив Сергій Оковитий.

Також Сергій Оковитий ознайомив співробітників ДНУ з обов’язковими вимогами до журналів, які можуть бути внесені до попереднього списку, та з базовими можливостями для науковців під час роботи з Web of Science: пошуком останніх найактуальніших робіт, пошуком патентів, налаштуванням оповіщення про появу нових публікацій тощо.

Рекомендації щодо ефективного використання доступу до бази Web of Science від Сергія Оковитого
Презентація

Інформаційно-аналітичне агентство 
Дніпропетровського національного університету